Jak jsme žrali tapas a něco i viděli

Krásné uličky, spoustu skvělého jídla, nespočet památek a hledání Vicky, Cristyny a cele Barcelony. Taková byla naše dovolená. Jedli jsme v několika restauracích, kde jsme ochutnávali všemožné kombinace tapas a dokonce jseme si dali i vyhlášenou Sangrii, která pro nás bude nezapomenutelnou hned ze dvou důvodů – byla šíleně předražená, pravděpodobně nás natáhli, a ve skutečnosti nechutnala o moc lépe, než ta, co si ji koupíte v tescu za pár korun. To se nám stalo v Baru Lobo na Carrer del Pintor Fortuny.

Opět jsme jeli za poznáním celého města. Já jsem Barcelonu znala pouze z nejrůznějších facebookových profilů našich přátel a od Woodyho. Jakub už tady jednou byl, ale byla to rychlá návštěva na jeden den během krátkodobé práce pár kilometrů od Barcelony.

Ubytování jsme hledali přes Airbnb. Cestujeme takto vždycky a zatím jsme neměli problém. Samozřejmě musíte počíat s tím, že to prostě ne vždy odpovídá fotce, co si na profilu majitele prohlížíte. Ubytování se snažíme vždy najít někde poblíž centra. Odvíjí se od toho i cena, ale vždy se dá najít bydlení za rozumnou cenu. Stačí jen hledat včas. Nám se vše podařilo. Našli jsme krásný byt pár zastávek od centra a navíc s neuvěřitelě skvělými lidmi.

Všechny památky, na které jsme chtěli následující den jít jsme si předem zamluvili na internetu. Je to opravdu jednoduché a hlavně se další den vyhnete frontám. Jednoduše přijdete a máte prohlídku či místo v danou hodinu, kterou jste si zamluvili. Tak jsme to udělali i u naší první zastavky – Park Guell. http://bit.ly/21eABB9
Krásně místo k procházce ale i ke sportování. Větší část parku je volně přístupná, takže park je opravdu dobrým místem k relaxu. Menší část, kde naleznete právě ty nádherné věci, které dělal Gaudí a krásný výhled, je bohužel uzavřená a můžete sem jen za poplatek.
Ovšem myslím, že to za to stálo. Mozaiky jsou opravdu krásné a každý kousek se od druhého liší.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Další zastávkou dne byla krásná vyhlídka, kterou jsme šli navštívit na doporučení našich “domácích”. Je to bývalý bunkr, z kterého je krásně vidět na Barcelonu. Místními je toto místo velmi oblíbené. Lidí zde tolik nebylo, pouze pár španělů, kteří zde popíjeli víno a čekali na západ slunce, který je údajně z tohoto místa nejhezčí. Obzvláště prý s dobrým vínem a tapas.
Po vyhlídce jsme zamířili k ubytování, kde jsme zapadli do nejbližší restaurace. Tady jsme si dali lehké tapas v podobě patatas a Guacamole.

Na další den jsem naplánovali krásy od Gaudího – La Pedrera a Casa Batllo. Abychom se zase vyhnuli frontám, tak jsme vše zamluvili. http://bit.ly/1pBZhpb a http://bit.ly/1VULt7n

Domy jsou oba dva moc krásné. Vše je dotažené do naprostých detailů a vše má svůj smysl. Na těchto místech jsme trávili asi nejvíce času. Ani jeden nemáme nějaké velké znalosti, co se týče architektury, avšak máme k těmhle věcem velmi kladný vztah a naše cesty bývají častokrát právě za krásnou architekturou. Tohle jednoduše ocení každý.

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

K večeru jsme si chtěli projít část Barcelony o které si myslím, že právě tam natáčeli Scarletitno/Cristinino toulání po Barceloně. Tato část města je dost alternativní. Najdete zde nejrůznější obchody s místními designery, ateliéry, hospody a v neposlední řadě i muzeum moderního umění. Tahle část města se stala mou neojblibenější a navštívili jsme ji poté ještě nekolikrát. Doporučujeme začít prohlídkou staré pošty na Plaça d’Antonio López a poté se vydat do uliček čtvrti Barri Gotic.

DCIM100GOPRO

 

DCIM100GOPRO

Na doporučení jsme si vyhradili čas a vyrazili jsme za Barcelonu na benediktínský klášter na v horském masivu Montserrat. Jedná se o hezkou procházku přírodou, nicméně je to také oblíbené místo důchodců s nevhodnou obuví a váhou. Nejednodušeji se tam dá dostat vlakem ze stanice Plaza Espanya, kde vás již cedule a pracovníci drah ochotně nasměrují k lístkům a na správný vlak.

Další dny jsme se potulovali po Barceloně. Doporučujeme, tak jako všechni průvodci, navštívit market, na který se dostanete z Les Rambles. Navštivili jsme stadion, kde se odehrávaly olympijské hry, několik parků a fontán poblíž centra a hledali nejrůznější kavárny a místa s nejlepší zmrzlinou. Pro milovníky divných punkáčských hospod můžeme doporučit BO D B, které se nachází kousek od staré pošty. Nebo pokud máte rádi prostředí vymazlených minipivovarů, dejte si pintu a hamburger v BlackLab Brewhouse & Kitchen. To najdete na Plaça Pau Vila.

DCIM100GOPRO

Poslední den jsme navštívili Sagrada Familia. Lístky jsme zase rezervovali online a vzali jsme si i zvukového průvodce, který opravdu dbal na to, abychom si uvědomovali význam této stavby. Což začalo být místy i dost otravné. http://bit.ly/1rfvtjO
Koupili jsme si i lístek na jednu z věží. U tohoto je poměrně zrádné, že když vám nehraje do karet a počasí není bez mráčku a místy fouká silnější vítr, tak vás nahoru prostě nepustí a peníze vám nevrátí. My jsme to riskli a vyšlo nám to. Ano, je skvělé to vidět, ale popravdě daleko větší zážitek je procházet se a pozorovat krásné vitráže, mohutné sloupy, které sahajá snad až do nebe a světlo, které celý prostor ozáří tak, že nevíte jestli je to skutečné, nebo nějaká halucinace či sen. Po dvou hodinách jsem odcházela se silným pnutím za krkem, ale s naprosto nepopsatelným pocitem úžasu a nadšení.

DCIM100GOPRO

 

A nebojte, nohy jsme si v moři taky smočili.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *