Hamburg

Hamburg, nebo Hamburk chcete-li… všichni nám říkali, že tohle město je jen “přístavní město” a že kromě starých doků zde nenajdeme nic, co by nám stálo za to tohle město navštívit, natož v něm strávit pár dnů.

Ale opak je pravdou. Tohle město se nám strašně zalíbilo. Bydleli jsme opět v jednom bytě, který jsme našli přes airbnb. Pravda, nebyl přímo v centru, ale spojení pár zastávek vlakem nám vlastně vůbec nevadilo. Po příjezdu do centra jsme se hned zastavili ve Starbucks, abychom vygooglili všechny krásy a příležitosti města. Samozřejmě nás zajímal přístav, doky, lodě a muzea.

Doky vlastně skoro vždy rámovaly naše cesty. Hned první procházka byla do Hafencity http://bit.ly/1J7TFst . Je to část města, která je přímo u vody a prošla značnou rekonstrukcí.

DCIM100GOPRO
Přistavěly se zde nové domy, opravily staré doky a všemu se vdechl nový život. Celá tato část města byla taková, jako kdyby jí stavěli přímo pro nás. Velké prostory, voda, lodě, kavárny, kultura. Jednou z opravdu vyčnívajích budov v této části je Elbphilharmonie – koncertní hala, která měří 110 metrů.

DCIM100GOPRO

Další zajímavou částí města je Speicherstadt, což je historická čtvrť, která byla budována od roku 1883 do 1927 a je to také největší souvislý komplex skladových budov na světě. DCIM100GOPRO

DCIM100GOPRO

Po procházce jsme navštívili jedno z Hamburgských muzeí. Muzeum mělo opravdu co nabídnout, takže pokud toto není váš šálek kávy, tak to klidně vynechte, a třeba se projděte jen kolem. To totiž také má něco do sebe. Další den jsme si nemohli nechat ujít ponorku U-434. Tuto zastávku si vybral Jakub, pro mě to bylo opravdu takové to “nutné zlo- tak když už jsme tady…”. Když jsme opustili ruskou ponorku, vydali jsme se zase na procházku městem a překvapivě jsme zase skončili někde poblíž doků. Tady jsme vysedávali, jedli ryby a poslouchali místního rybáře, jak s vtipem prodává své úlovky. Ale třeba to bylo všechno úplně jinak, protože ani jeden německy opravdu moc nemluvíme. Samozřejmě nemohli vynechat známou atrakci Hamburku – St. Pauli. Zajímavá čtvrť, která v noci asi opravdu žije. Mnoho klubů, parů i dalších podniků, jedním slovem prostě zábavná třída. Tato čtvrť byla dříve  v hledáčku námořníků. A turisté sem vyrážejí z podobných důvodů. My jsme toto místo navštívili během dne, a tak zde nebylo tolik živo a my jsme pouze cítili alkoholový odér z předešlé party.

Co tedy Hamburk vlastně představuje? Není to jen přístavní město, kam se dříve jezdilo, ale dnes na něj všichni zapomněli. Je to krásné, pulzující město, které určitě není dávno zapomenutým místem. Najdete toho zde spoustu. Krásné procházky městem, kde vás míjí lidí na skateboardech až po muzea, kavárny a mnoho dalšího.

DCIM100GOPRO

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *